Delite
Pogledaj prethodnu temuIći dolePogledaj sledeću temu
MustraBecka
Ženski
Datum upisa : 11.12.2008

Poljubac je susret...

taj Pon Jan 05, 2009 4:54 am
First topic message reminder :

...najlepsi na svetu, rece pesnik i bi u pravu

Poslednji put izmenio MustraBecka dana Pon Dec 27, 2010 5:09 pm, izmenio ukupno 2 puta

MustraBecka

Re: Poljubac je susret...

taj Pet Mar 13, 2009 2:24 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 13, 2009 2:26 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 13, 2009 2:30 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 13, 2009 2:32 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 13, 2009 2:33 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 13, 2009 2:41 pm
MustraBecka
Ženski

taj Pon Mar 16, 2009 7:40 am
MustraBecka
Ženski

taj Pon Mar 16, 2009 7:45 am
MustraBecka
Ženski

taj Pon Mar 16, 2009 8:31 am
MustraBecka
Ženski

taj Pon Mar 16, 2009 8:53 am
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 20, 2009 9:30 am
30-tih godina neki kustosi u japanskom muzeju planirali su da postave 'Poljubac', sjajnu skulpturu Augusta Rodina. Međutim, morali su da otkažu svoj plan, jer su vlasti smatrale da je nepristojna za to da bi se javno gledala. U stvari, vlastima nije smetalo što su ljudi na skulpturama goli. Jedino su zahtevali da se preriiju glave na skulpturi. Kustosi su odbili da to urade. Skulptura koja je i fokusirana taj poljubac, nepristojna je i uvreda moralu u državi koja i ima labav zakon vezan za seks. Neverovatan slučaj 'Poljubac' skulpture je samo jedan od nekoliko primera navedenih u knjizi 'Svet prema Japanu' od Donalda Ričija.
Nije da Japanci nisu bili svesni ljubljenja pre nego što su neki aspekti Zapadne kulture došli kod njih. Ljubljenje se tradicionalno smatralo kao seksualna nastranost, i to negde između sofisticiranosti i perverzije u odnosu na seksualnu aktivnost. I zaista, Japanci nisu bili pokrenuti takvim stvarima kao što su poljubac u obraz. Kada je japanski diplomata išao u posetu SAD 1860, u njegovom izveštaju je pisalo da, kada bi god video lokalno stanovništvo kako ljube svoje partnere i prijatelje javno, je okretao glavu na suprotnu stranu.

Ljubljenje oko sveta
Neko bi mogao da bude impresioniran čudnošću japanske kulturologije vezane za poljubac. Međutim, ni još nekim nacijama nije strano gađenje na poljubac. Neki narodi u Africi na poljubac gledaju kao na krajnju izbirljivost. Eskimi i stanovnici Malajskih ostrva umesto poljupca koriste trljanje nosevima da bi iskazali naklonost i ljubav. Aboridžini u Australiji naslanjaju svoja čela jedno uz drugo iz istog razloga.
Sve u svemu, postoje razne varijacije poljubaca u različitim kulturama. Sve varijacije verovatno imaju jednu stvar istu: dodirivanjem druge osobe usnama nikako se ne pokazuje šala ili neprijateljstvo. Poljubac je uvek tu da iskaže pozitivne emocije (ljubav, strast, nežnost, blaženstvo, poštovanje). Stoji i da je Judin poljubac postao simbol izdaje i klevete. Pored toga što je Juda Iskariotski izdao Isusa, izvrnuo je ruglu i svetost simbolizma poljupca.

Životinjsko carstvo
Uzevši u obzir da je kulturološki fenomen poljupca univerzalno primenljiv, biološki koreni mu se nalaze u prirodi. U stvari, pričamo o značaju i važnosti njušenja, lizanja i sisanja među životinjama.
Pre nego što reše da li će da se pare, dve životinje se njuše. Kao i ljudi, neki majmuni preferiraju poljubac sa otvorenim ustima i kontakta jezikom, razmenjujući pljuvačku. Životinje koje koriste 'francuski poljubac' to rade da bi 'ispitali' genetski materijal da bi pronašli odgovarajućeg partnera koji je imun na nedostatke i koji će povećati šanse za opstanak mladunaca u prirodi.
Jako čudno da lizanje nije uvek povezano sa parenjem u životinjskom svetu. S druge strane, lizanje je uvek način za izražavanje naklonosti i privrženosti koje životinje koriste. Prvo, ženke ližu mladunce da bi ih očistile. Drugo, životinje ližu krzno jedni drugima da bi se otarasili parazita. Treće, ženka nižeg ranga će dozvoliti dominantnom mužjaku da liže njeno telo da bi sprečila njegovu preteranu agresivnost. Stvari su poprilično jasne kada se radi o sisanju. Čak su i bebe našle zadovoljstvo u sisanju majčinih grudi.

Stavljanje stvari u ispravan poredak
Stari narodi su, razmišljajući, došli do podele poljubaca na tri grupe: prijateljski poljubac, 'plemenit' poljubac usnama i intiman poljubac. Indijanski erotski spisi sadrže na desetine, ako ne i na stotine tehnika poljupca. Pokušaćemo da napravimo drugačiju klasifikaciju, tako što ćemo poljupce svrstati u red prema smislu i nameri istog.
MustraBecka
Ženski

taj Pet Mar 20, 2009 9:32 am
1. Ljubljenje kao uvod u seks - postoje makar tri stadijuma kroz koje ljudi prolaze kada spoje svoje usne za romantične svrhe. Prvo, tinejdžeri prvo iskuse poljubac, pa obično kasnije imaju prvi seksualni odnos. Drugo, strasno ljubljenje je neotuđiv deo ljubavnih afera. Jedna od tzv 'konvencija visokog društva' dozvoljava seks na trećem sastanku. Ako je to slučaj, šta raditi onda na drugom sastanku? Tačno, budućim ljubavnicima se preporučuje da otkriju svoje međusobno privlačenjem kroz grljenje i ljubljenje. Konačno, poljubac je deo predigre u većini slučajeva. Slučajno, neke studije su pronašle da ljubljenje sugerira viši stepen intimnosti od samog seksa.

2. Poljubac takođe može biti korišćen i za iskazivanje nečije skromnosti, posvećenosti, ushićenja i zanosa, uključujući i religijske različitosti. Muslimani ljube Kuran, Jevreji ljube Toru, a Hrišćani ljube raspeće, ruku sveštenika ili jedni druge za Božić i Uskrs. Slučaj džentlmenskog ljubljenja vrha zgloba njegove pratilje takođe se može svrstati u ovu kategoriju. To je standardan učtiv gest s namerom da se iskaže poštovanje gospodina prema svojoj pratilji.

3. Poljubac je klasičan znak prijateljstva i naklonosti. Majka ljubi svoju decu za laku noć, devojke ljube svoje drugarice u znak pozdrava, a vlasnici ljubimaca pokazuju svoju naklonost ljubeći svoja krznena stvorenja.

Poslednji izmenio MustraBecka dana Pon Feb 15, 2010 12:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
MustraBecka
Ženski

taj Pon Mar 23, 2009 8:10 pm
MustraBecka
Ženski

taj Uto Mar 24, 2009 5:32 pm
MustraBecka
Ženski

taj Čet Mar 26, 2009 7:53 am
Победнички пољубац на Мосту љубави

Пољубац у трајању од 34 минута и 55 секунди у коме су уживали Јована Ристивојевић и Иван Ђорђевић из Београда, донео је овом заљубљеном пару највреднију награду – најдужи пољубац. Они су уједно проглашени и за најатрактивнији пар на манифестацији „Пољуби ме” која је по други пут одржана у Врњачкој Бањи на Светог Трифуна, односно Дан заљубљених.
На популарном Мосту љубави 18 парова осмелило се да своју љубав и покаже пред великим бројем посматрача и представника медија. Наравно било је и оних (седам парова) који су баш због публике наједном одлучили да одустану од такмичења за вредне награде (Сваровски накит, ДВД плејер, велнес третмани, ручкови у врњачким ресторанима, викенд за две особе у Брзећу).
Међу победницима у пет категорија нашли су се Андријана Обреновић из Краљева (најлепша љубавна порука), затим Љиљанић Јелица и Рондовић Бојан из Београда и Пљеваља (најромантичнији пар).
У категорији најстарији парза победнике су проглашени Рада и Слободан Шибак (75) из Врњачке Бање, већ познати са прошлогодишњег такмичења када им је измакла награда у овој категорији.
Узбудљивости овог такмичења допринела је и пропозиција по којој су заљубљени парови после петнаестог минута морали да наставе такмичење само на једној нози.
Занимљиво је да су међу такмичарима били и прошлогодишњи победници Сандра Косовац и Миљан Илић који су од прошле године богатији за још једног члана породице, ћеркицу Марију која сада има два месеца.
MustraBecka
Ženski

taj Uto Mar 31, 2009 8:32 am
За и против пољубаца
BESAME MUCHO!
Док су на железничкој станици у једном британском граду забрањени пољупци, у исто време грађани Мексика поставили су рекорд у љубљењу

Путници који су се ових дана затекли на железничкој станици Ворингтон у Великој Британији били су изненађени новим, врло уочљивим знаком забране. Наиме, реч је о знаку забране љубљења. На металној табли испред станице црвеном бојом заокружени су па прецртани обриси мушке и женске главе, приљубљене једна уз другу. Знак треба да покаже да је опраштање уз пољупце најстроже забрањено. Свако ко буде „ухваћен” да се љуби испред станице или на перону, биће новчано кажњен на „лицу места”. Махање руком (или марамицом!) дозвољено је.
Одакле овако строга мера? Повратак у стара времена кад је љубљење у јавности било незамисливо?
Ништа слично. Испоставило се да је „кривац” за овако строгу меру железничко предузеће „Виргин Раил” које брине да путници на време стигну на воз.
Многи путници, као и људи који аутомобилима пролазе поред ове железничке станице, приметили су бројне непрописно паркиране аутомобиле. Реч је о људима који прате своје ближње на пут, а због којих је немогуће прићи станици. Често су аутомобили били паркирани дуже јер су се људи у њима опраштали љубећи се и тако ометали саобраћај. А то је, у данашње време, једноставно недопустиво. Отуда забрана љубљења. Само кратак поздрав, без ометања саобраћаја и губљења времена.
На другом крају света, у главном граду Мексика, ове године је на Дан заљубљених (14. фебруара) оборен светски рекорд у броју особа које су се истовремено љубиле. На највећем градском тргу четрдесет хиљада људи, односно двадесет хиљада парова, размењивало је пољупце. Градоначелник Мексика позвао је грађане да пољупцима изразе своја најлепша осећања. Занимљиво је да је градоначелник изабрао и слоган овог љубавног догађаја: „Бесаме муцхо” („Љуби ме, љуби” или „Много ме љуби”).
Као што је многима познато, реч је о славној мексичкој песми, заправо болеру из 1940. године. За ову песму везан је још један занимљив податак: „Бесаме муцхо” написала је наводно пијанисткиња Консуело Веласкес за свој шеснаести рођендан. Госпођица Веласкес често је изјављивала да је песма настала пре него што је уопште доживела први пољубац. Другим речима, писала је о нечему што је само ишчекивала. Тврдила је да је заправо надахнула опера „Гојескас” славног шпанског композитора Енрикеа Гранадоса, коме се дивила. Према другој верзији, Консуело је крила своје године (рођена је 1916. године), тако да њено најпознатије дело потиче из времена кад је имала двадесет четири године. Односно, кад је, по свој прилици, већ доживела тај први пољубац.
Било да се сећала пољупца или га је у својој песми прижељкивала, мелодија „Бесаме муцхо” прославила је младу композиторку и ван граница Мексика. Консуело је почела да свира клавир у четвртој години и постала је позната по многим песмама. Умрла је 2005. године. Песма „Бесаме муцхо” или „Љуби ме, љуби” остала је нека врста њеног заштитног знака. Баш као што је рекла славна глумица Ме Вест: „Пољубац је човеков потпис”. Нажалост, као што смо видели, тај потпис је негде забрањен.

„ЉУБИ МЕ” – НА ФИЛМУ
Песма „Бесаме муцхо” коришћена је као музичка тема у многим филмовима. Између осталих, у филмовима „Велика ишчекивања”, „Аризона Дреам”, „Москва сузама не верује”, „Голи пиштољ 2?”, „Џуно”, „Љубав и други злочини”...
MustraBecka
Ženski

taj Čet Apr 02, 2009 4:57 am
ka5an
Admin
Admin
Rak Pacov
Datum rođenja : 24.06.1960
Godina : 57
Poso/dokolice : Za kormilom
Raspoloženje : PreRaspoložen
Datum upisa : 06.12.2008
http://beogradskaka5anija.cyberfreeforum.com/forum.htm

taj Sre Apr 08, 2009 6:59 pm

Ženski

taj Pon Apr 13, 2009 4:54 am
Zamisli,jutro je i poljupcem ti kao onomad umivam lice...
MustraBecka
Ženski

taj Uto Apr 14, 2009 6:41 am
MustraBecka
Ženski

taj Uto Apr 14, 2009 8:42 am
MustraBecka
Ženski